Zakupy przez Internet - za i przeciw

Czwartek, 17 Grudzień 2020

Zakupy online w XXI wieku już nikogo nie dziwią. Myślę, że każdy z nas chociaż raz coś zamówił. Dzisiaj przedstawię zalety i wady takich zakupów.

Wygoda i szybkość to na pewno duży plus zamawiania przez Internet. Nie musimy wychodzić z domu, unikamy kolejek w sklepach a zakupy możemy robić z dowolnego miejsca na świecie, porównując ceny z różnych sklepów. Zakupy możemy robić o każdej porze dnia i nocy a kurier dostarczy nam paczkę prosto pod drzwi.

Dużą zaletą robienia zakupów odzieżowych online jest możliwość poznania opinii innych klientów na temat danego produktu. Wyobraźmy sobie, znajdujemy tą idealną sukienkę nie wiedząc nic o sklepie. Tutaj z ratunkiem przychodzą recenzje klientek. Często oprócz opisu ubrania dają także zdjęcia dzięki czemu mamy możliwość zobaczyć czy aby na pewno nasze wymarzone ubranie wygląda na żywo tak samo jak na zdjęciu w Internecie.

Szary sweter z bufiastymi rękawami Bondys
-62%
New
49,99 zł129,99 zł

Szary sweter z bufiastymi rękawami Bondys

Szary top na ramiączkach Beaune
-63%
New
29,99 zł79,99 zł

Szary top na ramiączkach Beaune

Szara sukienka bluza Anglet
-67%
New
49,99 zł149,99 zł

Szara sukienka bluza Anglet

Internet jednak nie jest idealny a zakupy odzieżowe online oprócz zalet mają także wady.

Jedną z nich jest brak możliwości dotknięcia ubrania, sprawdzenia materiału, faktury. Nie możemy także go przymierzyć przed zakupem co sprawia, że kupujemy ubranie trochę w ciemno. Tym bardziej, że są sklepy, które nie akceptują zwrotów i tracimy pieniądze bezpowrotnie.

W przypadku zakupów stacjonarnych mamy nasze wymarzone ubranie od razu, w tym momencie. Niestety kupując przez Internet musimy czekać minimum parę dni. Warto wybierać sklepy z szybką wysyłką.

Internetowi oszuści i naciągacze to na pewno coś co odciąga od zakupów online. Zdecydowanie to największe zagrożenie ale wystarczy być uważnym. Kupujmy na sprawdzonych stronach, w miarę możliwości wybierajmy płatność za pobraniem.

Zakupy online niosą za sobą zagrożenia ale jednak są wygodną formą, którą wybiera duża część z nas. Bądźmy ostrożni a przed dokonaniem płatności sprawdzajmy dobrze sklep, opinie, przeczytajmy politykę zwrotów a na pewno unikniemy przykrych sytuacji.

Śledź nas