Jak dobrać rozmiar ubrań przez Internet

Czwartek, 17 Grudzień 2020

Zakupy internetowe stały się bardzo popularne, są o wiele wygodniejsze niż bieganie po sklepach. Internet jest miejscem w którym znajdziemy tak naprawdę wszystko czego szukamy. Wystarczy wpisać frazę np. cekinowa sukienka i od razu mamy mnóstwo sklepów i ogromny wybór. Wiele sklepów oferuje bezpłatne zwroty dzięki czemu możemy zamówić i na spokojnie przymierzyć w domu. Jednak łatwiej dobrze sprawdzić rozmiar i oszczędzić sobie stresu, rozczarowań i czasu na odsyłanie.

Sprawdzone internetowe sklepy z ubraniami

Przede wszystkim, jeśli nie znamy sklepu na początku powinniśmy spojrzeć na opinie klientów i przeczytać jak wygląda polityka zwrotów. W wielu miejscach formularze zwrotu dorzucane są od razu do zamówienia i można bezpłatnie oddać ubranie na, które jednak się nie zdecydujemy. Jeśli sklep ma to wszystko możemy przejść do wyboru rozmiaru.

Zakupy przez Internet - oszczędność czasu

Żeby oszczędzić sobie czasu na zwracanie ubrań warto dobrze przemyśleć zakup. Przede wszystkim dobrze obejrzeć zdjęcia produktu – również te na klientkach – to bardzo ważne bo często zdarza się, że na modelce np. sukienka wygląda zupełnie inaczej niż rzeczywiście w realnym życiu. W wielu przypadkach klientki poza opinią na temat produktu i sklepu wrzucają również zdjęcia ubrań – korzystajmy z nich.

Jak mieć pewność, że zamówiony rozmiar będzie pasował?

Niestety w przypadku zamówień internetowych nigdy nie mamy 100% pewności. Ale spokojnie, nie martwcie się. Istnieją sposoby, żeby zminimalizować ryzyko nietrafionego rozmiaru do minimum.

Mamy to. Znaleźliśmy to ubranie, na widok którego serce zabiło nam mocniej i już wiemy że musimy mieć je w swojej szafie. Nagle pojawia się pytanie jaki rozmiar wybrać. Lepiej S czy M? Mieliście tak? Najpierw najlepiej dobrze przeczytać pełny opis w którym powinny być zawarte informacje o tym jak dane ubranie się układa. Obok opisu powinna znajdować się tabela rozmiarów, która jest po to żeby z niej korzystać. Taką też znajdziecie na naszej stronie.

Zwróćcie jednak uwagę, że ubrania mierzone są na płasko co może dać różnicę około 3 cm. Dlatego też jeśli zamawiamy np. spodnie warto zmierzyć na płasko swoje, które nosimy i najbardziej nam pasują wymiarowo. W większości przypadków znajdują się tam wymiary, które zdecydowanie ułatwią nam wybór. Warto poświęcić chwilę na zmierzenie się w pasie, biuście czy talii w zależności od rodzaju ubrania. Kolejną wskazówką jest informacja o wzroście i rozmiarze modelki. Porównując swój wzrost i figurę możemy dość łatwo ocenić, jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni. W przypadku sukienek zwracajmy uwagę też na długość. W naszych opisach jest zawarta informacja o rodzaju np. mini czy midi. W tym także pomoże wzrost modelki, który łatwo porównamy do naszego. Bardzo fajną opcją jest również sprawdzenie jaki rozmiar ubrań przeważa w naszej szafie. Wiadomo, że w każdym sklepie rozmiarówki się różnią ale rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku kiedy zamawiamy z danego sklepu nie pierwszą rzecz.

Różowa bluza w paski Saintes
-60%
New
39,99 zł99,99 zł

Różowa bluza w paski Saintes

Ecru sweter klasyczny Sevilla
-65%
New
34,99 zł99,99 zł

Ecru sweter klasyczny Sevilla

Poza rozmiarem ważne jest żeby przeczytać z jakiego materiału wykonane jest ubranie. Unikniemy rozczarowania kiedy będziemy spodziewać się bawełny a dostaniemy poliester. Po składzie materiału jesteśmy w stanie określić czy ubranie nam pasuje albo czy posłuży nam wiele lat a nie zrobi się nie ładne po pierwszym praniu.

Ubranie na prezent?

Ryzykowna opcja prezentu. Dużo lepiej sprawdzi się tutaj voucher do danego sklepu, który lubi ta osoba. Jeśli jednak chcemy obdarować kogoś ubraniem warto ocenić na oko lub po prostu zapytać się jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy. Ta opcja najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które dobrze znamy i widzimy na co dzień.

Podsumowując zakupy przez Internet to bardzo dobre rozwiązanie i oszczędność czasu. Tym bardziej w okresie świątecznym unikamy stania w długich kolejkach. Warto zadbać o przemyślane zakupy. Jeśli jednak zdarzy się, że zamówienie nie spełnia naszych oczekiwań po prostu je zwróćmy wcześniej upewniając się, że sklep nie ma z tym żadnego problemu.

Śledź nas